MŠ PŘEDBOJ

Hlavní 300
250 72 Předboj

IČ: 72546441


tel.: 774 934 143
e-mail: skolka@mspredboj.cz
DS: 8yr7vym

Co s sebou do školky

21.08.2012 14:43
  • Prosíme, zkontrolujte pečlivě, zda bude vaše dítě mít v MŠ opravdu vše, co je na seznamu. V loňském roce se nám stávalo, že děti neměly zejména oblečení na převlečení, gumáky a pláštěnku - vše musí být v MŠ stále, počasí se může změnit rychle a s dětmi chodíme ven každý den! Děkujeme!
  • Veškeré oblečení i ostatní potřeby ve vlastním zájmu dětem podepište!
  • Děti chodí do MŠ vhodně oblečené, aby si ve svém oděvu mohly pohodlně hrát, cvičit a byly schopny se samostatně obléknout.
  • Zejména kalhoty/tepláky apod. musí být nejméně dvoje - jedny dovnitř budovy a jedny na ven + náhradní oblečení!)
  • Není rozumné chtít po dítěti, aby si svůj oděv neustále hlídalo před ušpiněním, a není reálné požadovat po učitelkách, aby právě toto hlídaly. Stejně tak není možné uhlídat cenné předměty nebo vlastní hračky přinesené z domova. Není povoleno přinášet hračky nebezpečné, ostré, škodící zdraví. O tom, jestli je hračka vhodná pro hru ve třídě rozhodne pedagog přebírající dítě. Dále je nutno, aby dítě bylo schopno dodržovat hygienu, tj. musí se obejít bez plen. 
  • Vstup do budovy je možný pouze po přezutí, ve vstupu jsou k tomu účelu umístěny botníky. Rodiče žádáme, aby se při vstupu do šatny zouvali. Pokud rodič vyzvedává dítě v doprovodu mladšího sourozence či jiných dětí, které nejsou přihlášené v MŠ, dbá na to, aby se děti v MŠ chovaly bezpečně.
  • Je vhodné dětem na věšáček v šatně pověsit např. látkový pytlík, ve kterém bude uloženo náhradní oblečení.
  • Opět zdůrazňujeme: nedávejte dětem boty s tkaničkami, není v našich silách před každou procházkou zavazovat tolik dětských nožek.
  • Prosíme: nedávejte dětem do školky žádné sladkosti, bonbóny a už vůbec ne žvýkačky - nenechávejte nic tohoto druhu ani v šatně.

SEZNAM OBLEČENÍ A POTŘEB DO MŠ:

- pohodlné oblečení

- oblečení na ven podle sezony, takové, které si mohou děti umazat
- bačkůrky
- plastový hrneček na nápoje s ouškem
- náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko, tepláky)
- zástěrku nebo starší triko na výtvarné tvoření a jiné činnosti, kde se mohou děti více zašpinit (dle uvážení rodičů)
- pyžamo (vzhledem k podlahovému topení není nutné, děti mohou odpočívat v tričku a spodním prádle)
- gumáky a pláštěnka
- hygienické potřeby – kartáček na zuby, pastu, kelímek, případně hřeben
- krabici papírových kapesníků