Keramika

Kroužek bude probíhat každý čtvrtek v 17.00 - 17.45 hodin, v případě tvorby větších projektů budou hodiny spojovány ve dvoubloky, což bude vždy oznámeno předem.

Tvorba probíhá pod vedením lektorky Veroniky. Kapacita kroužku je deset dětí.

Protože ve školce nemáme keramickou pec, děti pracují se speciální keramickou hlínou, která po uschnutí ztvrdne a umožňuje nácvik všech výtvarných technik, jako běžná keramická hlína. Hotové výrobky si děti dekorují temperovými barvami. Jedinou nevýhodou výrobků je jejich křehkost a propustnost, to znamená, že do nich nemůžeme dávat vodu. Úkolem kroužku je rozvíjet jemnou motoriku, fantazii dětí, prostorovou představivost, poznávání a kombinování barev, trpělivost a posílení sebevědomí dítěte.

Děti na kroužek potřebují pouze triko v dospělé velikosti, které zabrání ušpinění celého oděvu.

V případě důvodu mimořádného uzavření školky z technických problémů neumožňujících výuku,nebo nemoci lektorky se peníze nevracejí a kroužek bude nahrazen v náhradním termínu.